KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229047
nr 1522 9047
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Fjordlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x74
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:32:49
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil